אוסטריה ETIAS - פטור מוויזה לאירופה לאוסטריה


Austria ETIAS

מידע למטייל באוסטריה

  • שנת הצטרפות לאיחוד האירופי: 1995
  • חבר שנגן: כן
  • עיר בירה: וינה
  • שפה רשמית: גרמנית
  • גודל (קמ"ר): 83,879
  • קוד חיוג: +43
  • אזור זמן: CET
  • מטבע: אירו (€)
  • נמל התעופה הראשי: נמל התעופה הבינלאומי של וינה

מה זה ETIAS?

מערכת המידע וההרשאה האירופית לנסיעות (ETIAS) היא תוכנית פטור מוויזה שיזם האיחוד האירופי כדי לחזק את אבטחת הגבולות ולייעל את התהליך עבור נוסעים פטורים מוויזה המבקרים באזור שנגן, הכולל 27 מדינות אירופאיות. זוהי מערכת אלקטרונית שבודקת ועוקבת אחר מבקרים ממדינות שאינן זקוקות לויזה כדי להיכנס לאזור שנגן.

האם אני צריך ETIAS לביקור באוסטריה?

כן, אם אתה אזרח של מדינה פטורה מוויזה המתכנן לבקר באוסטריה, תזדקק לאישור TIAS. מערכת ETIAS חלה על כל המדינות באזור שנגן, כולל אוסטריה.

כיצד אוכל להגיש בקשה ל- ETIAS עבור אוסטריה?

תהליך הגשת הבקשה של ETIAS הוא פשוט ונעשה באופן מקוון לחלוטין. זה כרוך במילוי טופס בקשה עם פרטים אישיים, פרטי דרכון, מידע בריאותי ופרטי נסיעה מיועדים. לאחר שתשלם את אגרת הבקשה, היא תטופל, ואם תאושר, אישור ETIAS שלך יישלח אליך בדוא"ל.

אם אני מחזיק דרכון מאוסטריה, האם אצטרך ETIAS?

לא, מחזיקי דרכון אוסטרי, בהיותם אזרחי מדינה באזור שנגן, אינם זקוקים ל - ETIAS כדי לנסוע בתוך אזור שנגן. ETIAS מיועד בעיקר לאזרחי מדינה שלישית פטורים מוויזה המבקרים במדינות שנגן.

האם רשויות הגבול המקומיות יידעו על הגעתי לאוסטריה?

כן, רשויות הגבול המקומיות יהיו מודעות להגעתך לאוסטריה, מכיוון שמערכת ETIAS מחוברת למספר מסדי נתונים העוקבים אחר מטיילים הנכנסים ויוצאים מאזור שנגן.

כיצד תעובד בקשת ETIAS שלי על ידי אוסטריה?

יישום ETIAS מעובד על ידי מערכת מרכזית, לא על ידי מדינות בודדות. עם זאת, כל מדינה ב-ETIAS מתחברת למערכת באמצעות היחידה הלאומית שלה, שבה היא משתמשת כדי לטפל במידע הרלוונטי למטייל שהתרחש בגבולותיה. מערכת זו מצליבה את הנתונים שמספקים המועמדים מול מספר מאגרי מידע ביטחוניים, כגון אינטרפול ויורופול. אם המערכת מסמנת יישום בדגל, הוא ייבדק ידנית.

האם אני צריך ETIAS עובר דרך שדות תעופה באוסטריה?

לא, אם אתה אזרח של מדינה פטורה מוויזה העובר דרך שדות תעופה בתוך אזור שנגן, לא תזדקק ל- ETIAS כל עוד אינך עוזב את אזור המעבר הבינלאומי.

האם אני צריך ETIAS בעת הכניסה לאוסטריה ביבשה, באוויר ובים?

כן, ללא קשר לאמצעי הנסיעה שלך, אם אתה אזרח של מדינה פטורה מוויזה המתכנן להיכנס לאוסטריה, או לכל מדינה אחרת באזור שנגן, תזדקק ל- ETIAS.

האם הגשת בקשה לאוסטריה ETIAS שונה ממדינות אחרות?

לא, תהליך הבקשה עבור ETIAS זהה עבור כל מדינות שנגן. ETIAS אינו ספציפי למדינה אלא ספציפי לאזור; הוא מכסה את כל אזור שנגן.

האם אוכל להשתמש באוסטריה ETIAS לביקור במדינות אחרות?

כן, ברגע שניתן, ETIAS מאפשר תנועה חופשית בתוך אזור שנגן, הכולל 27 מדינות אירופה. אתה רשאי לבקר בכל אחת ממדינות אלה באמצעות אותו אישור ETIAS.

כמה זמן אוכל להישאר באוסטריה עם ETIAS?

עם ETIAS, אתה יכול להישאר באזור שנגן עד 90 יום בכל תקופה של 180 יום. כלל זה חל בכל האזור, לא רק באוסטריה.

האם אוכל להישאר 90 יום באוסטריה ואז לבקר במדינה אחרת שנגן למשך 90 יום נוספים?

לא, מגבלת 90 הימים חלה על כל אזור שנגן, לא על כל מדינה בנפרד. אתה יכול לנסוע בתוך מדינות שנגן, אבל השהייה הכוללת לא יעלה על 90 ימים בתוך תקופה של 180 יום.

כיצד אוכל ליצור קשר עם משרד ETIAS המקומי באוסטריה הקרוב אלי?

אין משרד ETIAS מקומי ככזה. ETIAS מנוהל על ידי eu-LISA (סוכנות האיחוד האירופי לניהול תפעולי של מערכות IT בקנה מידה גדול בתחום החופש, הביטחון והצדק) ותהליך הגשת הבקשה מתבצע באופן מקוון. לבירורים, האפשרות הטובה ביותר היא ליצור קשר עם השגרירות או הקונסוליה האוסטרית במדינתך.

אם ETIAS שלי נדחה עבור אוסטריה, כיצד אוכל לערער?

אם בקשת ETIAS שלך תידחה, תקבל סיבה לסירוב. הליך הערעור עשוי להשתנות בהתאם לסיבת הסירוב. בדרך כלל, עליך לערער לרשות שקיבלה את ההחלטה (המדינה החברה שדחתה את הבקשה), ויש ליידע אותך על תהליך הערעור.

מהו תהליך הראיון לאוסטריה לערעורי ETIAS?

אין תהליך ראיון ספציפי לערעורי ETIAS. ערעורים מעובדים בדרך כלל באמצעות תקשורת כתובה. תהליך הערעור המדויק עשוי להשתנות, ויש ליידע אותך על הליך הערעור כאשר אתה מקבל דחייה.

מה אם אאבד את הדרכון שלי בזמן שהייתי באוסטריה ב- ETIAS מאושר?

אם איבדתם את הדרכון שלכם בזמן שהותכם באוסטריה, עליכם לדווח על כך למשטרה המקומית באופן מיידי וליצור קשר עם שגרירות או קונסוליה של מדינתכם באוסטריה. מכיוון שה- ETIAS מקושר לדרכון שלך, תצטרך להגיש בקשה מחדש ל- ETIAS ברגע שיהיה לך דרכון חדש.

מה אוכל לעשות אם ETIAS שלי בוטל בזמן שאני באוסטריה?

אם אישור ETIAS שלך מבוטל, אתה אמור לקבל סיבה לביטול. הליך הערעור יהיה תלוי בסיבת הביטול. בדרך כלל, עליך לערער לרשות שביטלה את ההרשאה, ויש ליידע אותך על תהליך הערעור או להגיש בקשה ל- ETIAS חדש.