איטליה ETIAS - פטור מוויזה לאירופה לאיטליה

בשנת 2016, הנציבות האירופית הציעה פתרונות לשיפור האבטחה על ידי סינון מוקדם של נוסעים הנכנסים למדינות החברות באיחוד האירופי. זאת בתגובה למבול של איומי טרור ופיגועים שפגעו בחייהם של חלק מאזרחי האיחוד האירופי. זה המקום שבו ETIAS המוצע, או פטור ויזה אירופית, הפך למנגנון העיקרי שבו הגוש מקווה להשיג ביטחון רב יותר, פיקוח, כמו גם מקור הכנסה חדש. כחברה באיחוד האירופי, איטליה תיישם גם את ETIAS כחלק מהסינון שלה למטיילים הנכנסים למדינה.

מה ישתנה ETIAS בעת הכניסה לאיטליה?

נכון לעכשיו, אזרחי מספר רב של מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, כגון ארצות הברית וקנדה, אינם נדרשים לקבל ויזה כדי להיכנס לאזור שנגן. ETIAS מיועד לאזרחי מה שהאיחוד האירופי מכנה "מדינות שלישיות". לפני ETIAS, המדינות החברות באיחוד האירופי לא היו מודעות למטיילים אלה עד שהגיעו לגבול. ETIAS יגרום למבקר ממדינה שלישית לרשום מידע ביחס לביקורו באופן מקוון לפני הגעתו לגבול מדינת האיחוד האירופי.

הנציבות האירופית הצהירה כי היא תעניק ביטחון רב יותר לשומרי הגבול כאשר הם רואים את המבקרים הללו בגבולותיהם. כמו כן, מניע משני יהיה לסייע לרשויות אכיפת החוק שעליהן מוטלת האחריות להילחם בפשיעה ובטרור. זה יכול להיות שבכל פעם שתרצה לבקר באירופה, ייתכן שיהיה עליך להיכנס לאינטרנט ולהגיש בקשה ל- ETIAS. עלות ETIAS תהיה €7. כל ETIAS יהיה תקף לתקופה של שנים או לתאריך התפוגה של 3 הדרכון, המוקדם מביניהם.

אילו מדינות נוספות מפעילות מערכת בדיקה דומה?

הידוע ביותר הוא ארה"ב ESTA. המערכת האלקטרונית לאישור נסיעה מושכת אגרה של 21 דולר ודורשת השלמת בקשה מפורטת למדי. אם יצליח, ה-ESTA יישאר עדכני למשך שנתיים. בדומה ל-ETIAS המוצע, אך המבקרים עדיין מקבלים טביעות אצבע ומצולמים בגבול. ה-ESTA הוקם בעקבות פיגועיה-11 בספטמבר.

אחד ההבדלים בין הפטור מוויזת ETIAS לבין ה- ESTA הוא שהגרסה האירופית החדשה יותר צפויה להשפיע על הרבה יותר מדינות ואנשים מאשר ה- ESTA. כמו כן, יהיה מסד נתונים עמוס במידע על מטיילים שמעולם לא היה קיים לפני כן.

טורקיה וקנדה הביאו תוכניות eVisa מקוונות דומות או אישורי נסיעה אלקטרוניים.

כיצד ETIAS תספק דחיפה להכנסות לאיחוד האירופי?

רווחים כספיים חיוביים צפויים למדינות האיחוד האירופי כאשר ETIAS יתקדם וייצר הכנסות שככל הנראה יתאימו למה שארה"ב גובה עבור ESTA. ההערכות מצביעות על רווחים במיליארדים שיעניקו דחיפה נחוצה מאוד לתקציב האיחוד האירופי לאורך זמן. נראה כי מלבד הצורך בהידוק האבטחה בגבולות אירופה, התמריץ הכספי מגביית הכנסות מאלו המבקשים לנסוע לאירופה מבטיח גם הוא.

האיחוד האירופי עשוי להרוויח ממאמצי גיוס ההכנסות שלו, אך האם איטליה ויעדי נופש מועדפים אחרים יאבדו תיירים כתוצאה מההדחה? אנשים רבים בוחרים ביעדי נופש שהם גם בטוחים וגם קלים לנסיעה, אך עם האפשרות של פטור מוויזה, תיירים שמבקרים באופן קבוע או רוצים לבקר ביעדים אלה עשויים פשוט לשנות את דעתם ולבחור ביעדים עם פחות בירוקרטיה. אזרחי מדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה יזדקקו ל- ETIAS כאשר המערכת תושק ב 2025- .

לא משנה מה התוצאה של שינויים אלה, סביר להניח כי אזרחי האיחוד האירופי עשויים להרגיש בטוחים יותר בידיעה כי המבקרים נבדקים לפני שהם נכנסים לארצם. עם זאת, אותם אנשים שהשקיעו בבתי נופש באירופה עשויים להיות מודאגים, אם מסיבה זו או אחרת הם לא מקבלים ETIAS ומגלים שהם אינם מסוגלים לבלות את חופשת הקיץ שלהם בהשקעה שלהם. לאחרים יש קרובי משפחה שהם מבקרים באופן קבוע ומעולם לא היו צריכים לתכנן את ביקורם אלא לעלות על מטוס וללכת.

למה כדאי לבקר באיטליה?

למרות המשימה הנוספת של הגשת בקשה ל- ETIAS, המבקרים באיטליה יכולים לצפות לחוויה עשירה, שהתפתחה במשך מאות שנים.

ההיסטוריה של איטליה ארוכה ומורכבת, המשתרעת על פני יותר מאלפיים שנה. איטליה הייתה מעצמה אירופית גדולה מאז ימי הביניים, ומדינה מובילה בענייני העולם מאז הרנסנס.

יש הרבה דברים לעשות באיטליה, כולל ביקור באתרים היסטוריים, ליהנות מהאוכל והיין, ולחקור את האזור הכפרי. כמה אטרקציות תיירותיות פופולריות כוללות ביקור בקולוסיאום, במגדל הנטוי של פיזה ובתעלות של ונציה. איטליה היא גם ביתם של חופים יפים רבים, חורבות עתיקות ומוזיאונים לאמנות. הזמן הטוב ביותר לבקר באיטליה הוא בסוף האביב או בתחילת הסתיו, כאשר מזג האוויר מתון ויש פחות תיירים.