גרמניה ETIAS - פטור מוויזה לאירופה לגרמניה

כיום, ישנן שלוש קבוצות שונות של מבקרים בגרמניה. הקבוצה הראשונה הם אזרחי מדינות אחרות באיחוד האירופי, כמו גם מדינה אחת או שתיים אחרות שיש להן הסדרים הדדיים עם גרמניה מכיוון שהן חלק מבלוק שנגן. אנשים אלה יכולים להיכנס בחופשיות לגרמניה ולהישאר כמה זמן שהם רוצים. הקבוצה השנייה מורכבת מאזרחי 60 מדינות שהקלו יחסית את הגבלות הכניסה לאירופה. הם חייבים להציג את הדרכון שלהם עם הגעתם לכל מקום באירופה ואז הם יכולים להישאר לכל היותר 90 יום. הנוסעים האחרים שאינם זכאים לנסוע באמצעות ETIAS או דרכון של האיחוד האירופי, יצטרכו לקבל ויזת שנגן מראש לפני שהם מורשים להיכנס לאירופה.

מערכת ETIAS (קיצור של E.U. Travel Information Authorisation System), לאחר שהושקה רשמית בתחילת 2025 הדרך, תבטיח שכל חברי הקבוצה השנייה שהוזכרה זה עתה יצטרכו לקבל אישור (אישור נסיעה) לפני ההגעה. יש לקוות שזה ישפר את זרימת המידע על מי שמגיע לאירופה וימנע חלק מהבעיות שהיו לאירופה עד כה. התהליך יהיה די פשוט. זה יהיה יישום מקוון אשר ייקח בערך 10 דקות. יהיה צורך לשלם אגרת € 7 ולאחר אישורה האישור יימשך 3 שנים.

גרמניה היא חלק שנגן

אחד הדברים המבלבלים יותר באיחוד האירופי הוא הסכם שנגן. זה קשור רק בעקיפין לאיחוד האירופי. זהו הסכם בין רוב ממשלות האיחוד האירופי הנוכחיות על הסדרים משותפים לתנועה מעבר לגבולות לאומיים. אם אתה אזרח של מדינת שנגן אחת כמו גרמניה, אתה יכול לנוע בחופשיות, לחיות ולעבוד בכל מדינת שנגן אחרת. הסדר שנגן משפיע גם על מבקרים אחרים שאינם האיחוד האירופי. השהייה המקסימלית שלכם למשך 90 יום, למשל, היא לכל בלוק שנגן. אם אתה מבלה 30 יום בגרמניה, למשל, נותרו לך רק 60 יום בשאר הגוש, אם כי בחלק ממדינות שנגן יש כמה יוצאים מן הכלל.

מהן האטרקציות העיקריות של גרמניה?

גרמניה היא אחת המדינות החשובות ביותר באיחוד האירופי ומעצמה כלכלית. יש לו הרבה מה לכבוש את התייר הממוצע. יש בה מגוון רחב של כפרים מסורתיים יותר וערים מודרניות. לכל עיר יש זהות ייחודית משלה ולכן יש ערך רב לראות יותר מעיר אחת כדי לקבל קצת טעם של חיי העיר הגרמנית. אל תשכחו את הפסטיבלים הרבים בגרמניה כמו פסטיבל הבירה במינכן באוקטובר (אם אתם אוהבים בירה, כמובן!)

בגרמניה יש גם אזורים כפריים מגוונים למדי. עמק הריין מפורסם בטירותיו, האקלים המתון, הכרמים וההפלגות במעלה ובמורד הנהר. החוף הצפוני שטוח וסחוף רוחות במשך רוב השנה, אך יש בו מספר מעניין של איים, מה שמהווה ניגוד עצום לאזור בוואריה, שהוא אלפיני יותר באופיו ויש בו את צוגשפיצה, הפסגה הגבוהה ביותר במרכז אירופה.

האם אצטרך ETIAS כדי להיכנס לגרמניה?

תזדקקו לפטור מוויזת ETIAS לגרמניה רק לאחר השלמת הסידורים והתשתית במקום, ותגלו שכל סוכן נסיעות וחברת תעופה יידעו אם אתם זקוקים לה. אתה יכול גם לקחת את ההערכה כדי לברר אם תצטרך ETIAS עבור גרמניה. נציבות האיחוד האירופי הודיעה זה עתה כי היא מצפה שהיא תהיה מוכנה לפעולה עד תחילת הפעילות 2025. בעיקרון, אם אינך מחזיק בדרכון של האיחוד האירופי ואתה יודע שאינך זקוק לויזה לנסיעה לאירופה, סביר להניח שתזדקק לאישור נסיעה (ETIAS) לפני שתגיע לכל עמדת גבול אירופית או שדה תעופה.