הולנד ETIAS - פטור מוויזה לאירופה להולנד

האיחוד האירופי הודיע כי תוכנית הפטור מוויזות בשם ETIAS (מערכת הרשאת מידע נסיעות אירופית) תתחיל בתחילת הדרך 2025. זה עדיין כמה שנים אז אם לא היית צריך ויזה לנסוע להולנד או לכל מקום אחר באירופה עד עכשיו, אתה לא צריך אחד עד 2025 . ETIAS מוצג כדי לשפר את רמת הביטחון באירופה, אשר סובלת מעלייה בהתקפות טרור ומספר גבוה של פליטים. מדינות רבות החברות באיחוד האירופי מודאגות מכך שחוקי ההגירה בין מדינות אירופה רופפים מדי ומנוצלים בקלות על ידי פושעים ומבקרים אחרים הנחשבים לאיום ביטחוני. מערכת ETIAS דומה למערכת פטור מוויזות המשמשת כיום בארה"ב. כאשר ETIAS הולנד פועל, זה יעלה רק € 7 לכל מבקש לכל אישור נסיעה ויימשך 3 שנים לפני שהמבקש יצטרך להגיש בקשה מחדש באמצעות טופס הבקשה המקוון.

הולנד, האיחוד האירופי ושנגן

הולנד הייתה אחת החברות המייסדות של האיחוד האירופי. בימים הראשונים כונה האיחוד האירופי "השוק המשותף" ונועד לחזק את כלכלות המדינות החברות על ידי מזעור חסמי הסחר. האיחוד האירופי המורחב בהרבה מורכב כיום ממדינות 27 שונות וההשפעה שיש לממשלת האיחוד האירופי על מדינות אלה מגוונת הרבה יותר מאשר כשרק החל. רוב מדינות האיחוד האירופי, כולל הולנד, שייכות לקבוצת שנגן, הקשורה רק בעקיפין לאיחוד האירופי. כל אזרחי שנגן יכולים לנוע בחופשיות בתוך אזור שנגן, אך מי שאינם מחזיקי דרכון של האיחוד האירופי ושאינם של שנגן חייבים לקבל ויזה מראש ( ויזת שנגן) או להחתים את דרכונם עם ההגעה.

צבעונים וטחנות רוח – לטייל בהולנד

הולנד נותרה מדינה פופולרית לבקר בה למרות שהיא שטוחה מאוד ברובה ומאוכלסת בצפיפות. רוב המבקרים בהולנד נוטים לחשוב על התמונות האיקוניות של המדינה, צבעונים, טחנות רוח והתעלות של אמסטרדם.

אם אתה רוצה לראות צבעונים, אשר יש רבים גדל בחלקים של הולנד תצטרך ללכת בזמן הנכון של השנה כפי שהם נקטפים מיד לאחר שהם פורחים. רוב שדות הצבעונים נמצאים בצפון הארץ, שם נמצאים גם כמה מרחבים מדהימים של אדמה שיובשה. אלה נקראים "פולדרים" והם מנוקדים בכפרים.

למרות שאין כל כך הרבה טחנות רוח כמו שהיו פעם, יש עדיין הרבה מהם, אם כי הם נוטים להיות של שריד היסטורי ולא להיות בעל ערך פונקציונלי כלשהו היום. סעו לסחיידאם כדי לראות את טחנות הרוח הגבוהות בעולם ואת קינדרדייק, עם 19 טחנות רוח שמורות היטב.

האם אצטרך להגיש בקשה ל- ETIAS כדי להיכנס להולנד?

לאחר השקת 2025 המערכת באופן רשמי, נוסעים זכאים יצטרכו להגיש בקשה ל- ETIAS אם הם אינם אזרחי האיחוד האירופי או שנגן ואינם זקוקים לויזה לאירופה. ישנן מדינות שאזרחיהן 60 יצטרכו להגיש בקשה מראש לאישור ETIAS בעת השקת המערכת.