יוון ETIAS - פטור מוויזה לאירופה ליוון

מערכת הרשאת מידע הנסיעות של האיחוד האירופי (ETIAS) תשפיע על נסיעות ליוון מכיוון שיוון היא גם בקבוצת שנגן וגם חברה באיחוד האירופי. נכון לעכשיו, רבים שאינם אזרחי האיחוד האירופי אינם צריכים לקבל ויזה לפני ההגעה לאירופה. הם כן צריכים דרכון בתוקף ולפעמים צריכים להראות הוכחה שיש להם מספיק כסף או כרטיס טיסה חזרה.

המקסימום שמבקרים שאינם מהאיחוד האירופי יכולים להישאר באירופה כולה הוא 90 יום מבלי להגיש בקשה מראש לוויזה מיוחדת. מדינות רבות באיחוד האירופי חושבות שהמערכת עד כה רגועה מדי ורוצות להפוך אותה למגבילה יותר. מערכת ETIAS, ברגע שהיא תתחיל לפעול (מוקדם 2025 על פי נציבות האיחוד האירופי) תדרוש מאותם אנשים שלא נזקקו לוויזה עד כה לקבל אישור לפני שהם מגיעים. ברגע שהם מקבלים את האישור, או ETIAS, הם יכולים לנסוע ברחבי אירופה עד 90 יום לכל היותר.

מה זה שנגן?

ההבדל בין שנגן לבין האיחוד האירופי יכול להיות קצת מבלבל. למעשה, רוב הסיכויים שאם תשאלו אירופאי על שנגן הם לא באמת מכירים את עצמם. שנגן הוא הסכם נפרד בין מדינות אירופאיות רבות אשר סטנדרטיזציה של תקנות הכניסה והגבולות. בעוד שלכל אזרחי שנגן יש תנועה חופשית בין המדינות השונות עצמן, מבקר חייב להיות בעל ויזה או להחתים את דרכונו ברגע שהוא מגיע לעמדת הגבול הראשונה של שנגן. כמעט כל מדינות שנגן הן למעשה חברות באיחוד האירופי, למעט חריג אחד או שניים. לא כל מדינות האיחוד האירופי נמצאות בשנגן. כפי שכבר הוזכר, יוון נמצאת גם בשנגן וגם באיחוד האירופי.

מדוע יוון היא מקום כל כך פופולרי לבקר בו?

יוון היא בצדק מקום פופולרי מאוד לבקר בו. יש בו שילוב של אקלים, חופים, איים, היסטוריה, תרבות, אוכל ומוזיקה שקשה לנצח. מיליוני אנשים עושים קו ישר לאחד או יותר מאיי יוון, שרובם נמצאים בים האגאי האידילי בין היבשת היוונית לטורקיה או היוניים. בעוד שחלק מהאנשים נדבקים לאי אחד, אחרים קופצים מאי אחד למשנהו. ייקח הרבה זמן לתאר כמה מהאיים הטובים ביותר לבקר בהם.

האטרקציות העיקריות האחרות מתמקדות בציוויליזציה העתיקה של יוון ובחורבות שנשתמרו לעיני כל. אתונה היא בהחלט מקום פופולרי מאוד לבקר עם הפרתנון, כנראה המקום המתוייר ביותר בבירה היוונית.

האם אצטרך בקרוב פטור מוויזת ETIAS ליוון?

אם היית באירופה בעבר תזכור אם היית צריך לקבל ויזה מראש. אזרחים רבים של מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי מעולם לא נזקקו לוויזה, אך ברגע ש - ETIAS יהפוך לחובה יצטרכו להגיש בקשה מקוונת מראש. מערכת ETIAS תפעל כמו מערכת ESTA האמריקאית. אתה מספק מידע מסוים באמצעות טופס מקוון לפחות 96 שעות לפני הגעתך לאירופה ומשלם אגרה של € 7 ואז אתה "מורשה" לנסוע.

שלא כמו ויזת שנגן, ETIAS אינה ויזה. זה צפוי שאם אתה צריך ETIAS ולהגיע נניח איטליה, אז אתה תהיה רשאי ללכת לכל מקום בחלק שנגן של אירופה בסך הכל 90 ימים. זה יכלול את יוון, כך שברגע שאתה באירופה לא יהיה צורך באישור נוסף לפני שאתה חוצה גבול מלבד להיות מוכן להציג את הדרכון שלך. אישור ETIAS יימשך 3 שנים לפני שתצטרך להגיש בקשה שוב, מה שמקל עליך אם אתה מבצע נסיעות מרובות לאירופה.