ספרד ETIAS - פטור מוויזה לאירופה לספרד

אנשים רבים מחוץ לאירופה קראו על השינויים הצפויים בכללים לביקור בחלק זה של העולם. אפילו הבריטים, שהם חלק מהמבקרים הרבים ביותר ביעדים מועדפים באירופה כמו צרפת, ספרד ואיטליה, למדו שהם יושפעו מהמערכת החדשה שצפויה להיות מושקת בה 2025.

מהו ETIAS ומי יושפע?

בתור התחלה, מערכת הרשאת הנסיעות והמידע האירופית או ETIAS אינה למעשה ויזה, והיא מבחינה טכנית הניסיון הראשון אי פעם ליצור פטור מוויזה אירופית. זה יהיה כרוך מילוי בקשה מקוונת עם מעל גיל 18 לשלם אגרה € 7 לפני ההגעה לאחת ממדינות שנגן האירופיות. אם ה- ETIAS שלך מאושר, זה כל מה שתצטרך כשאתה מגיע יחד עם הדרכון או מסמך הנסיעה שלך. אתה תהיה רשאי להישאר במשך 90 ימים בכל תקופה של 180 ימים ואתה תהיה רשאי לנסוע בחופשיות ברחבי אזור שנגן. זה דומה מאוד לאופן שבו ארה"ב פועלת עם מערכת הפטור מוויזות שלה לנוסעים בתום לב הנקראת ESTA. בשנת 2016, קנדה פרסה מערכת הרשאת נסיעות אלקטרונית משלה בשם eTA.

האם אצטרך להגיש בקשה ל- ETIAS?

השינויים החדשים לא בהכרח אומרים שכל הנוסעים יושפעו. תלוי אילו דרכונים אתה מחזיק לנסיעה. בעיקרון, ETIAS יידרש על ידי אזרחי מדינה שלישית. נוסעים אלה יכלו בעבר להיכנס לאירופה ללא ויזה. ישנן אודות 60 מדינות שיהיו זכאיות להגיש בקשה ל- ETIAS כאשר המערכת תושק. רשימה זו כוללת מדינות כמו ארצות הברית, קנדה, מדינות רבות באמריקה הלטינית, כמו גם יפן ומלזיה, רק כדי להזכיר כמה.

נוסעים שצריכים להגיש בקשהלוויזת S chengen אינם מושפעים מהשקת ETIAS ולכן אינם זכאים להגיש בקשה ל- ETIAS.

מה ההבדל בין האיחוד האירופי לשנגן?

לאזור שנגן או למדינות שנגן יש תקנות גבול משותפות, המאפשרות נסיעה חופשית בתוך האזור אך מונעות מכל אחד אחר להישאר זמן רב מדי ללא אישור. למעשה, כמעט כל מדינות שנגן הן גם חלק מהאיחוד האירופי (היוצאות מן הכלל הן איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה ושוויץ). ישנן גם כמה מדינות שנמצאות באיחוד האירופי אך אינן בשנגן, כגון אירלנד, בולגריה, רומניה, קרואטיה וקפריסין.

כמה יעלה ETIAS?

נציבות האיחוד האירופי, הקיימת כדי לקבוע כללים לגבי מה שמשפיע על האיחוד האירופי, אישרה את פרטי מערכת ETIAS בנובמבר 2016. רוב המבקרים הקבועים מקווים שזה יעלה רק בערך כמו ESTA האמריקאי, שהוא 21 $, אבל זה הוכרז לעלות € 7 עבור אנשים מעל גיל 18 חינם עבור אלה מתחת לגיל 18.

ETIAS יימשך תקופה של 3 שנים, או תאריך תפוגת הדרכון, המוקדם מביניהם. הגרסה האמריקאית, ESTA, תקפה לשנתיים מרגע שהונפקה, אם כי זה לא אומר שאתה יכול להישאר בארה"ב כל כך הרבה זמן. אתה מקבל רק 90 יום גם אם הונפק לך ESTA. לאחר שהיית מחוץ לארה"ב למשך 90 יום נוספים, תוכל לחזור לביקור נוסף באמצעות אותו ESTA.

מדוע ETIAS נדרש לבקר בספרד?

הרעיון של משהו כמו ETIAS קיים כבר כמה שנים, אבל שום דבר לא יצא ממנו עד סבב הפיגועים ופיגועי הטרור האחרון, יחד עם משבר פליטים חסר תקדים. מדינות אזור שנגן היו בדרך כלל מרוצות למדי ממה שהכללים היו עד כה, במיוחד היכולת לנוע בחופשיות ממדינה למדינה מבלי לטרוח להציג דרכונים. עם זאת, הייתה תחושה שהדברים היו רופפים מדי. נהוג לחשוב שכמה אנשים לא נעימים למדי חומקים לאירופה בגלל חוסר השליטה על מי רשאי להיכנס.

הטיעון העיקרי של ETIAS הוא שהוא יאפשר לרשויות לבדוק מבקרים לפני שהם יכולים להיכנס למדינה. אם יש משהו חשוד לגבי מבקר פוטנציאלי, הם לא יורשו להגיע לאירופה. יהיו גם נקודות נתונים מרובות לנוסעים שיחולקו בין אזור שנגן, אשר בתקווה ישפרו את הביטחון העתידי של הגוש.

ETIAS יידרש עבור נוסעים זכאים הנכנסים לספרד החל מהמוקדמות 2025.