אטיאס והברקזיט

אזרחים בריטים ידרשו ETIAS לבקר באיחוד האירופי מ 2025

האם אזרחים בריטים ידרשו ETIAS לבקר במדינות החברות באיחוד האירופי לאחר הברקזיט?

בריטניה נחשבת כיום ל"מדינה שלישית" ויכולה לנסוע לאיחוד האירופי ללא אישור נסיעה עד להשקת ETIAS ב 2025- . דרישת ETIAS למטיילים בריטים אושרה על ידי האיחוד האירופי בשנת 2019.

האם יש סיכוי שתידרש ויזת שנגן לאזרחים בריטים בכל עת לאחר הברקזיט או לפני ETIAS?

לא, אזרחים בריטים יזדקקו ל- ETIAS כאשר המערכת תושק ב 2025- . ETIAS-INFO.CO.IL סיפק ניתוח על ההבדלים בין ויזות ETIAS ושנגן שמטיילים צריכים לשקול בעת תכנון נסיעות באיחוד האירופי.

מדוע זה משנה אם ויזת ETIAS או שנגן נדרשת עבור אזרחים בריטים?

בעלות המוצעת של 7 אירו לבקשה, עלות ETIAS תהיה שבריר מבקשת ויזת שנגן, שמתומחרת כיום ב -60 אירו. ויזת שנגן דורשת מהמועמדים להגיש את בקשותיהם באופן אישי בקונסוליה של מדינת היעד המיועדת. ETIAS יהיה אישור נסיעה מקוון אשר יהיה ניתן להשיג באופן מקוון, החל מ 2025 . ETIAS גם יספק למטיילים גמישות רבה יותר. ויזת שנגן תקפה לתקופה של עד 90 יום בכל פרק זמן נתון של 180 יום. ETIAS מאושר, לעומת זאת, יהיה תקף לשלוש שנים או לתאריך התפוגה של הדרכון (המוקדם מביניהם), וניתן להשתמש בו לשהייה של עד 90 יום בתקופה של 180 יום.

כבר יש לי דרכון למדינה אחרת החברה באיחוד האירופי, האם אדרוש ETIAS?

אם יש לך דרכון ממדינה חברה באיחוד האירופי, לא תזדקק ל- ETIAS כל עוד אתה נוסע בדרכון של ETIAS או מדינה חברה באיחוד האירופי המדוברת.

יש לי מעמד תושבות במדינה חברה באיחוד האירופי, אך בהתבסס על דרישות ETIAS, כתוב שאני צריך ETIAS. האם מעמד התושבות שלי אומר שאני לא צריך ETIAS?

לא, אם אתה מחזיק בדרכון ממדינה שבה ETIAS הוא דרישה, תזדקק ל- ETIAS 2025 ללא קשר לסטטוס התושבות שלך במדינה החברה באיחוד האירופי. עם זאת, אם אתה מחזיק בדרכון או אזרחות במדינה אחרת החברה באיחוד האירופי, לא תזדקק ל- ETIAS מאושר.

מה קורה אם יש לי עבר פלילי, מחלה מדבקת או היסטוריה אחרת שעלולה להשפיע על הקבילות שלי?

האיחוד האירופי טרם קבע את התנאים המדויקים, ההיסטוריה הפלילית וגורמים פוסלים אחרים שיובילו לדחיית בקשת ETIAS או אי זכאות. אם נדחתה בקשת ETIAS של אזרח בריטי בשל עבר פלילי, מצב רפואי או היסטוריה אישית אחרת הנחשבת כסיכון ביטחוני לאיחוד האירופי, תינתן למבקש האפשרות לערער על ההחלטה למדינה החברה באיחוד האירופי שדחתה את בקשת ETIAS של המבקש. האיחוד האירופי טרם ציין תהליך אחר או אישור נסיעה חלופי עבור מועמדים שבקשותיהם לערעור ETIAS נדחו.

היכן אוכל לקבל מידע נוסף על דרישות אישור נסיעה לאזרחים בריטים לאחר הברקזיט או במקרה של אי ברקזיט?

היכן אוכל לקבל מידע נוסף על ETIAS?

  1. ETIAS שאלות נפוצות
  2. דרישות ETIAS
  3. המדינות החברות ב-ETIAS
  4. מי צריך ETIAS?