ETIAS שאלות נפוצות (FAQ)

להלן רשימה של שאלות ותשובות נפוצות בנוגע לתוכנית ETIAS. אל תהסס לפנות אלינו אם אינך מצליח למצוא מידע הדרוש לך בשאלות נפוצות אלה של ETIAS.


הרחב הכל | כווץ הכל


שאלות כלליות אודות ETIAS

ETIAS מייצג את European Travel Information and Authorisation System. הוא מבוסס על מערכת דומה לפטור מוויזות המשמשת את ארצות הברית הנקראת ESTA, ועל מערכות eTA המשמשות את קנדה ואוסטרליה. ETIAS הוצע במקור בשנת 2016. פיתוח המערכת הואץ בשל פיגועי הטרור בצרפת ובבלגיה והצורך באמצעי ביטחון משופרים לכניסה לאזור, הכולל את מדינות שנגן, כמו גם את אלה של איגוד הסחר החופשי האירופי (EFTA) ומיקרו-מדינות אירופיות עם גבולות פתוחים. מטרת המערכת היא לאסוף מידע על נוסעים הנוסעים כיום ללא ויזה לאיחוד האירופי ולוודא שאנשים המהווים חששות ביטחוניים מזוהים לפני שהם מורשים לנסוע למדינות שנגן. המטרה העיקרית של האיחוד האירופי היא לשפר את הביטחון החיצוני והפנימי של אזרחי האיחוד האירופי על ידי מערכת מרכזית להנפקת אישורי נסיעה למבקרי האיחוד האירופי ולפקח על נסיעותיהם בתוך אזור שנגן.

ETIAS נועד לשפר את האבטחה עבור סוכני גבול במדינות החברות באיחוד האירופי על ידי לכידת נתונים על נוסעים שאינם באיחוד האירופי לפני שהם נכנסים לאזור שנגן ולהבטיח שהם אינם מהווים סיכון לביטחון של כל מדינה באיחוד האירופי תחת מערכת ETIAS או אזרחיה. בתורו, זה גם יעזור לשפר את זמני הטיפול של מטיילים בגבול על ידי מתן הסוכנים עם המידע הדרוש להם מראש.

היתרון המוצהר העיקרי של הנהגת ETIAS חובה הוא לספק מסד נתונים על נוסעים במטרה להדק את האבטחה במדינות שנגן. עם זאת, יתרון נוסף שהוצג הוא שזה יכול להביא דחיפה להכנסות של האיחוד האירופי. כל מועמד ETIAS יידרש לשלם את האגרה הממשלתית המינימלית של €⃣ ➡️6️⬅️. לפיכך, ההכנסות החזויות לשנת ההשקה הראשונה של 2025 עשויות להגיע עד 200 מיליון אירו.

אם לא יהיה עיכוב ביישום, ה-ETIAS אמור להיכנס לתוקף ב-⃣ ➡️7️⬅️. לאחר ההשקה הראשונית, ייתכן שתהיה תקופה קצרה של 3-6 חודשים שבה ETIAS לא יהיה חובה לנסיעה. זאת כדי לאפשר לאיחוד האירופי לטפל בכל בעיה במערכת שעלולה להשפיע לרעה על הנוסעים עקב סיבוכים בהשקה הראשונית.

כל אזרח ממדינה שאינה חברה באיחוד האירופי שאינו זקוק כעת לוויזה כדי לבקר במדינה החברה באיחוד האירופי לשהייה קצרת טווח זקוק ל- ETIAS לכניסה. אזרחי האיחוד האירופי ואלה שיש להם אישור שהייה, כרטיס או מסמך שהונפקו על ידי כל מדינה באיחוד האירופי פטורים.

המערכת תאפשר שיטה פשוטה יותר של נסיעה תקפה למדינות שנגן עבור אזרחים שאינם זקוקים כיום לוויזת שנגן. למעשה, מספר המדינות שאזרחיהן אינם זקוקים לוויזת שנגן כיום הוא כ⃣ ➡️8️⬅️. משמעות הדבר היא שכל האנשים האלה יצטרכו להגיש בקשה ל- ETIAS.

כללי ההגירה הנוכחיים של שנגן, הן עבור אלה הזקוקים לוויזה והן עבור אלה שעד כה לא, יכולים להיות מורכבים בהתבסס על קשרי משפחה ומטרת ביקור. ישנם הסדרים שונים עבור אותם אנשים שרוצים לנסוע למספר מדינות שנגן, או רק אחת מהן, ותלויים במה שהם רוצים לעשות כאשר הם שם. עבור אותם אנשים שאינם בשנגן, אך גרים במדינה אחרת של האיחוד האירופי, אין הגבלות על כניסה או תנועה בתוך האזור.

השינוי במערכת יאפשר לאזרחי "מדינה שלישית" שהם מרשימה מאושרת של מדינות להגיש בקשה ל-ETIAS לפחות 96 שעות לפני הנסיעה הצפויה, וכן לשלם את האגרה הנדרשת. זה יכלול אזרחים מאמריקה, בריטניה, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד ולאומים רבים הנחשבים "פחות סיכון", שכיום אינם זקוקים לוויזה.

להלן רשימה של המדינות הזכאיות כעת להגיש בקשה ל- ETIAS. שים לב שרשימה זו של אזרחי מדינה שלישית הזכאים לכניסה דרך ETIAS משתנה לעתים קרובות:

 • אסיה והמזרח התיכון: ברוניי דארוסלאם, הונג קונג, ישראל, יפן, מקאו, מלזיה, סינגפור, דרום קוריאה, טייוואן, מזרח טימור ואיחוד האמירויות הערביות.
 • אפריקה: מאוריציוס וסיישל.
 • אירופה: אלבניה, גאורגיה, בוסניה והרצגובינה, מקדוניה, מולדובה, מונטנגרו, סרביה, אוקראינה ובריטניה.
 • צפון אמריקה והאיים הקריביים: אנטיגואה וברבודה, איי בהאמה, ברבדוס, קנדה, דומיניקה, גרנדה, מקסיקו, סנט קיטס ונוויס, סנט לוסיה, סנט וינסנט והגרנדינים, טרינידד וטובגו וארצות הברית.
 • דרום ומרכז אמריקה: ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, אל סלבדור, גואטמלה, הונדורס, ניקרגואה, פנמה, פרגוואי, פרו, אורוגוואי וונצואלה.
 • אוקיאניה: אוסטרליה, קיריבטי, איי מרשל, מיקרונזיה, ניו זילנד, פלאו, סמואה, איי שלמה, טונגה וטובאלו.

ETIAS יידרש עבור אזרחים בריטים, כמו גם עבור אזרחים בריטים (בחו"ל), אזרחי הטריטוריות הבריטיות מעבר לים (BOTC), אזרחים בריטים מעבר לים (BOC), מוגנים בריטים (BPP) ונתינים בריטיים (BS).

מערכת ETIAS תכסה את כל המדינות החברות הנוכחיות באיחוד האירופי שנגן. רשימה זו כוללת ➡️1️⃣ ⃣3️⬅️ בתוספת מדינות שנגן עתידיות כגון בולגריה, קפריסין ורומניה. מערכת ETIAS תכסה גם מדינות תחת איגוד הסחר החופשי האירופי (EFTA) כגון איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה ושוויץ ומיקרו-מדינות אירופיות עם גבולות פתוחים כולל אנדורה, מונקו, סן מרינו וקריית הוותיקן.

לא. אישור נסיעה של ETIAS תקף למשך שלוש שנים מתאריך ההנפקה, או עד לתאריך פקיעת מסמכי הנסיעה שלך. בעוד שה- ETIAS שלך תקף, אתה יכול לנסוע לאיחוד האירופי וממנו ככל האפשר, כל עוד אתה מציית לכללי ההרשאה שלך.

כן. כל הנוסעים שאינם באיחוד האירופי שאינם זקוקים לוויזה חייבים להיות בעלי ETIAS מאושר לביקור באיחוד האירופי, אחרת הם יידחו בגבול, או לפני העלייה למטוס או רכב בדרך למדינה באיחוד האירופי. מועמדים שעדיין ממתינים להחלטה בבקשת ETIAS שלהם לא יורשו להיכנס לאיחוד האירופי.

עבור תוכניות לימוד קצרות (90 יום לכל היותר), ETIAS צריך להיות אישור נסיעה מתאים. עם זאת, עבור תוכניות לימוד ארוכות יותר עליך לקבל ויזת סטודנט. דברו או כתבו לנציג קונסוליה רשמי מהמדינה החברה באיחוד האירופי בה אתם מתכננים ללמוד כדי לאשר לפני הנסיעה.

לא. עליך להגיש בקשה לוויזת עבודה תקפה אם אתה מתכנן לעבוד בכל מדינה תחת מערכת ETIAS לכל תקופה שהיא. היוצאים מן הכלל היחידים הם נסיעות לכנסים עסקיים או פגישות. התייעצו עם נציג רשמי של הקונסוליה של המדינה החברה באיחוד האירופי בה אתם מתכננים לעבוד לפני הנסיעה.

לא. ETIAS מאושר יאפשר לך להיכנס ולהישאר רק במדינות אירופה המשתתפות. מי שרוצה להישאר לטווח ארוך, כגון לעבודה או לימודים, יצטרך להגיש בקשה לוויזה ולא ETIAS.

אחד ההיבטים המבלבלים יותר של נסיעות לאירופה עבור כל אחד מחוץ ליבשת הוא להבין מה ההבדל בין האיחוד האירופי (E.U.) לבין אזור שנגן. האיחוד האירופי מורכב מ⃣ ➡️1️⃣5️⬅️ מדינות לאום חברות בתוך אירופה, מספר שגדל עם השנים כאשר אומה אחת אחרי השנייה הגישה בקשה ראשונה, ואז קיבלה חברות. כמעט כל מדינות האיחוד האירופי הן גם חלק מאזור שנגן. עם זאת, לא כל מדינות האיחוד האירופי נמצאות בשנגן ועוד יותר מבלבל, שכן לא כל מדינות שנגן נמצאות באיחוד האירופי.

➡️1️אזור שנגן ⃣ חבר⬅️ הוקם6️כדי לאפשר תנועה חופשית של אנשים בתוך האזור מעבר לגבולות לאומיים, אך יש לו מערכת כללים משותפת לגבי מי רשאי לבקר, לעבוד, לחיות וללמוד בתוך האזור וכמה זמן הם יכולים להישאר.

ETIAS הוא צורה חדשה של אישור נסיעה המיועד למבקרים תיירותיים או עסקיים לטווח קצר באירופה הפטורים כיום מצורך בוויזה. מבקרים אלה הם ממדינות כמו ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד וכן עשרות מדינות אחרות.

מערכת הפטור מוויזות לארה"ב, כמו המודל האירופי המוצע, הוצגה לאחר פיגועי טרור בתוך גבולות ארצות הברית, במיוחד לאחר הפיגועים במגדלי התאומים בספטמבר 2001. העובדה שכל כך הרבה אנשים בימינו מרגישים בנוח עם האינטרנט הופכת גם את בקשות ההגירה המקוונות להרבה יותר קלות. ה- ESTA בארה"ב משמש רק עבור אנשים המגיעים ממדינות נבחרות הנחשבות 'בסיכון נמוך יותר'. משמעות הדבר היא שאם אתה אזרח הולנד או יפן, למשל, אתה יכול להגיש בקשה ל- ESTA לפני הנסיעה לארה"ב. אם אתה אזרח סודאן או איראן, אתה צריך ויזה מלאה.

ה-ESTA עדיין מאפשר מידה מסוימת של פיקוח על מי רשאי להיכנס לארה"ב, אך מצמצם את הבירוקרטיה הכרוכה בבקשות ויזה מלאות. מחזיקי ESTA מורשים כיום 90 יום לכל היותר בכל פעם בארה"ב בטיול בתום לב. אם מבקרים רוצים להישאר זמן רב יותר, הם עדיין צריכים להגיש בקשה לוויזה מלאה.

בשנת 2016, קנדה השיקה גם מערכת פטור ויזה דומה ל- ESTA בשם eTA.

הגשת בקשה ל- ETIAS

אתה יכול להגיש בקשה מקוונת רק עבור ETIAS. בקשות דואר או דואר אינן מתקבלות. אתה יכול גם לבקש צד שלישי, כגון בן משפחה, חבר או ארגון כדי להשלים את הבקשה עבורך.

כדי להגיש בקשה ל-ETIAS, תזדקק לדרכון תקף ולאמצעי תשלום עבור דמי הבקשה בסך EUR 7.

מסמכי הנסיעה שלך, כגון דרכון עדכני הניתן לקריאה במכונה או דרכון אלקטרוני, נדרשים כדי להשלים את בקשת ETIAS. המסמכים יצטרכו להיות תקפים למשך יותר מ -3 חודשים מיום היציאה המיועד מהאיחוד האירופי, ולהיות לא יותר מ -10 שנים מיום ההנפקה. אם אתה קרוב משפחה של אזרח האיחוד האירופי או מדינת EFTA, אז אתה יכול להגיש בקשה לפטור.

בעת השלמת בקשת ETIAS יהיה עליך לספק את הפרטים הבאים:

 • מידע אישי - זה כולל את שמך המלא, תאריך לידה, מקום הולדתך, מין, לאום, כתובת מגורים, דוא"ל ומספר טלפון.
 • שמות ההורים - מידע זה יהיה שמם הפרטי ושם משפחתם (אם ידוע).
 • פרטי מסמכי נסיעה - לדוגמה, מספר הדרכון, תאריכי ההנפקה והתפוגה, המדינה והמיקום של ההנפקה, או הרשות המנפיקה.
 • פרטי העסקה - פרטי המעסיק הנוכחי או האחרון שלך.
 • מידע חינוכי - זה יהיה המוסד האקדמי הנוכחי שלך או מקום הלימודים.
 • יעד האיחוד האירופי - מדינת האיחוד האירופי אליה אתם מתכוונים להגיע ופרטי הכתובת של מקום הלינה שלכם שם.
 • מידע אישי - פרטים הנוגעים להרשעותיך שביצעת, נסיעות למקומות סכסוך והאם היית כפוף להחלטות החזרה קודמות.
 • הורה או אפוטרופוס חוקי - אם המבקש הוא מתחת לגיל 18, השם ופרטי הקשר של ההורה או האפוטרופוס האחראי לרווחתם.
 • צדדים שלישיים - צד שלישי המגיש את הבקשה בשם המבקש חייב למסור פרטים על האדם הממלא את הבקשה, קשריו עם המבקש וכל גוף או ארגון שהוא מייצג.
 • משפחה באיחוד האירופי - עבור מועמדים הקשורים לאזרח של מדינה באיחוד האירופי או לאזרח EFTA עם זכויות תנועה חופשית ברחבי האיחוד האירופי, עליהם לספק פרטים על האדם שאליו הם קשורים ועל אופי היחסים ביניהם.

אנו ממליצים להגיש בקשה ל- ETIAS ולקבל אישור הרבה לפני שאתה רוכש כרטיסים או מזמין את מקום הלינה שלך. הטיפול ברוב הבקשות אורך בין מספר דקות ל-96 שעות, אם כי אם נדרש מידע נוסף או ראיונות עם רשויות האיחוד האירופי, תקופת ההמתנה עשויה להימשך עד 30 יום נוספים.

ETIAS יהיה תקף לשלוש שנים, או תאריך תפוגת הדרכון (המוקדם מביניהם), וניתן להשתמש בו לשהייה של עד 90 יום בתקופה של 180 יום.

מילוי טופס הבקשה המקוון שלך ייקח פחות מ -10 דקות. לאחר ההגשה, בקשת ETIAS שלך תטופל באופן מיידי ותקבל החלטה מהמערכת תוך 96 שעות או פחות. הטיפול באחוז קטן של בקשות עשוי להימשך עד ארבעה שבועות אם נדרש תיעוד נוסף מהמבקש. אם ETIAS שלך עדיין לא אושר ואין לך אישור נסיעה אחר, לא תוכל להיכנס למדינה בתוך האיחוד האירופי.

תקבל הודעה בדוא"ל אם נדרש מידע נוסף כדי לעבד את בקשתך. יינתנו לך 10 ימים נוספים לספק אותו. אם המידע הנוסף יתקבל, תקבל הודעה לא יותר מ-96 שעות לאחר מכן. אם המידע אינו מספיק, תוזמן לראיון לפי שיקול דעתך בקונסוליה של האיחוד האירופי, באופן מקוון או במיקום קרוב אליך. הם יודיעו לך על החלטתם תוך 48 שעות לאחר הראיון.

השלמת הבקשה והגשתה היא קלה וסביר להניח שתימשך זמן קצר. הרוב יטופל תוך 20 דקות. עם זאת, יישומים מסוימים עשויים להימשך זמן רב יותר, אפילו עד 30 יום. לכן, חשוב להגיש בקשה לאישור נסיעה של ETIAS זמן רב מראש.

בעוד שרוב היישומים לוקחים רק כמה דקות לעבד, זה לא יכול להיות מובטח. הודעת דוא"ל תישלח תוך 96 שעות ותודיע לך על מצב בקשת ETIAS שלך ואם נדרשת פעולה נוספת.

כן. אם אדם אחר כגון חבר או בן משפחה מעוניין שתגיש בקשה בשמו, או שאתה עובד בארגון כגון חברת נסיעות, תוכל לעשות זאת. עליך לצרף לבקשתך הצהרה חתומה המציינת ייצוג יחד עם האדם אליו אתה מגיש בקשה.

כן, כל הנוסעים, ללא קשר לגילם, יידרשו לאישור ETIAS נפרד ומאושר כדי לנסוע לאיחוד האירופי. עם זאת, אנשים מתחת לגיל 18, או מעל גיל 70, פטורים מתשלום דמי הטיפול בסך €⃣ ➡️6️⬅️.

גם אם הם היו ילדים כאשר הגישו בקשה לאישור הנסיעה שלהם ל- ETIAS, אותו אישור עדיין תקף ברגע שהם מגיעים לבגרות. ברגע שהם יבואו לחדש את האישור שלהם, הפטורים מתחת לגיל 18 מאגרות בקשה כבר לא יינתנו להם.

לאחר הפעלת היישום ניתן לשמור טיוטה שתישמר במערכת לתקופה של עד 48 שעות. אתה יכול לחזור ולהשלים את הבקשה שלך בכל עת במהלך תקופה זו. עם זאת, לאחר 48 שעות, הטיוטה שלך תימחק ויהיה עליך להתחיל מחדש.

ETIAS מונפק לכל בעל דרכון בודד. כל אדם או בן משפחה אחרים המעוניינים לנסוע יצטרכו להגיש בקשות ETIAS משלהם לאישור, ללא קשר אם הם נוסעים יחד או לא, וללא קשר לגילם.

תקבל הודעה על החלטת ETIAS בדוא"ל. כתובת הדוא"ל המופיעה בטופס תשמש למטרות תקשורת של בקשתך. אם לא קיבלת דוא"ל בתיבת הדואר הנכנס שלך תוך 96 שעות ממועד השליחה, בדוק את תיקיית דואר הזבל שלך.

כל אישורי הנסיעה של ETIAS תקפים לשלוש שנים מתאריך ההנפקה, או עד לפקיעת מסמכי הנסיעה הקיימים שלך, המוקדם מביניהם. לכן, אם תוקף הדרכון שלך יפוג בעוד שנתיים, אז ה- ETIAS שלך יפוג בו זמנית.

לפני שתוקפו של ETIAS הנוכחי שלך אמור לפוג, יישלח אליך דוא"ל המודיע לך על התפוגה הקרובה שלו. תוכל להתחיל יישום חדש 120 יום לפני שתוקפו של ההרשאה הנוכחית שלך אמור לפוג.

למרות שייתכן שתוכל להגיש בקשה ל- ETIAS, אנו ממליצים לא לעשות זאת. קיים סיכון גבוה שתסורב בגבול, אלא אם כן יש לך עילה חריגה לכניסה, כגון מסיבות הומניטריות. ניתן להגיש בקשה לפטורים אם אתה קרוב משפחה של אזרח האיחוד האירופי או מדינת EFTA.

ייתכן שעדיין תוכל לקבל ETIAS, אך תוכל לנסוע רק למדינות האיחוד האירופי שמכירות במסמכי הנסיעה שלך. עם זאת, ייתכן שתורשה להיכנס למדינות שאינן מכירות במסמכים שלך בנסיבות יוצאות דופן. בדוק עם רשימת המדינות של הנציבות האירופית המחייבות ETIAS לאשר אם מסמכי הנסיעה שלך מזוהים.

לא, רק ETIAS מאושר אחד נדרש לכל נוסע כדי לבקר בכל המדינות החברות ב-ETIAS. אינך צריך להגיש בקשה ל- ETIAS עבור כל מדינה חברה שבה אתה מבקר. ETIAS מאושר יכסה את כל הביקורים במדינות החברות ב-ETIAS, ללא קשר לנקודת הכניסה או היציאה של הנוסעים באיחוד האירופי.

התשובה הקצרה היא לא. ETIAS נדרש על ידי אנשים שאינם אזרחי האיחוד האירופי, אך אינם זקוקים לוויזה. נוסעים כאלה הם ממדינות כמו ארצות הברית או קנדה.

תוכל לקבל מידע נוסף על מי צריך ETIAS על ידי ביקור בקישור הבא: ➡️2️⃣ ⃣0️⬅️

לא, לא תזדקק גם ל- ETIAS אם יש לך ויזת שנגן. עם זאת, ויזת שנגן שלך עדיין תידרש לנסיעות באיחוד האירופי.

אם אתה מצהיר שאתה קרוב משפחה של אזרח האיחוד האירופי או EFTA, עליך לכלול כיצד אתה קשור אליהם, כולל פירוט של קשרי המשפחה שלך.

לא, עליך להשתמש בדרכון של המדינה החברה באיחוד האירופי או ETIAS כדי להיכנס ולצאת מאירופה. לא תזדקק ל- ETIAS אם אתה נוסע באמצעות הדרכון של המדינה החברה באיחוד האירופי.

לא, אם יש לך כרטיס תושבות או מעמד תושבות במדינה באיחוד האירופי, לא תצטרך להגיש בקשה ל- ETIAS אלא תצטרך לנסוע באמצעות הוכחת התושבות שלך ודרכון תקף.

אמנם אתה יכול להתחיל להגיש בקשה ל- ETIAS לפני שתאשר את תוכניות הנסיעה שלך, אך זכור שתצטרך לציין תחילה את מדינת האיחוד האירופי שבה אתה מתכנן לבקר. עם זאת, לאחר מתן האישור, תוכל במקום זאת לנסוע לכל אחת מ-30 המדינות האחרות המכוסות תחת מערכת ETIAS.

כן, עדיין תוכל להגיש בקשה ל- ETIAS ולדון בנסיבות סביב הרשעתך הפלילית. אם תידחה בקשת ETIAS, תינתן לך הזכות לערער למדינה החברה שקיבלה את ההחלטה לדחות את בקשת ETIAS שלך.

אם מישהו משלים את בקשת ETIAS בשמך, הוא יצטרך לכלול גם את שמו המלא וכן את פרטי הקשר של המתווך המסחרי שבו הוא עובד, אם רלוונטי. הם גם יצטרכו לספק מידע על הקשר שלהם אליך, כמו גם אישור כי הצהרת ייצוג נחתמה על ידם ועל ידך.

כן, ETIAS מנוהל על ידי הרשויות הלאומיות של כל מדינות האיחוד האירופי תחת מערכת ETIAS. בנוסף, הם עובדים עם סוכנויות כגון EU-LISA, Frontex ו- Europol כדי להבטיח את האבטחה והשלמות של המערכת. כל הגופים הללו נוקטים בטכנולוגיה ובאמצעי האבטחה המתקדמים ביותר שנועדו למנוע גישה בלתי מורשית למידע שלך. מערכת ETIAS מתוכננת להבטיח שרק אנשי צוות מורשים מסוכנויות אלה יוכלו לגשת לכל הנתונים המאוחסנים במערכת המרכזית של ETIAS.

נסיעה עם ETIAS מאושר

לא, ETIAS מאושר אינו מבטיח כניסה. גם אם יש לך ETIAS אתה עדיין עלול להיות מסורב כניסה מכל סיבה שהיא. ETIAS אינו ערובה לכניסה לאיחוד האירופי, ואתה עלול להיות מסורב כניסה אם תיכשל בבדיקת גבולות או לא תעמוד בתנאי כניסה אחרים.

אישור ETIAS תקף מאפשר לך לעלות על המוביל שלך, כגון מטוס או ספינה, לכל מדינה הפועלת תחת ETIAS. עם זאת, ההחלטה לאפשר את כניסתך לאזור נופלת על שומרי הגבול, שרשאים לסרב כניסתך על פי חוקים או מסיבות ביטחוניות.

לא, אינך צריך להדפיס עותק של דוא"ל אישור ETIAS שלך או צילום מסך של בדיקת המצב המקוונת המציג את ההרשאה המאושרת שלך. מכיוון ש- ETIAS הוא אישור נסיעות אלקטרוני, הרשויות והמובילים הרלוונטיים יוכלו לאשר את תוקפו באמצעות המערכות שלהם. למען השקט הנפשי שלך, תוכל לרשום את מספר ההרשאה המאושר שלך, כמו גם לבדוק באופן קבוע את סטטוס ההרשאה שלך כדי לוודא שהיא נשארת תקפה ומעודכנת.

לא, ETIAS מתקבל רק במדינות חלק מאזור שנגן וחלק מ- ETIAS.

כן, למרות שאתה עשוי להיות כפוף לבדיקות ביטחוניות נוספות על ידי קציני הגבול בכל מדינות האיחוד האירופי. למרות שה- ETIAS מעניק לך חופש תנועה בתוך האיחוד האירופי לביקורי עסקים או תיירות קצרים, ETIAS הוא אישור נסיעה, ולכן ניתן לבטל אותו בכל עת על ידי רשויות הגבול האירופיות.

תזדקק ל- ETIAS אם אתה נכנס למדינה ב- ETIAS עם מוביל בינלאומי המוביל קבוצות (למשל קבוצת תיירים) דרך היבשה על ידי מאמן. עם זאת, דרישה זו לא תיאכף על ידי רשויות האיחוד האירופי עד שלוש שנים לאחר השקת ETIAS.

לא תזדקק ל- ETIAS אם תחצה את הגבול למדינה חברה בשנגן באמצעות רכב פרטי או רכב אחר.

לא, לא תזדקק ל- ETIAS אם תזדקק לאזור שנגן, או לארץ TIAS, ברכבת.

עדכון פרטי ETIAS

כל טעות ביישום ETIAS שלך תפגע בדיוק ובאותנטיות שלה ועלולה להוביל לסירוב כניסה, או לאישור שלך לדחייה, ביטול או ביטול. מכיוון שבאחריותך לוודא שכל הפרטים שאתה מזין נכונים, אנא עיין בבקשתך בקפידה כדי שתוכל לתקן טעויות לפני שתגיש אותה.

הדרך הקלה והמהירה ביותר לתקן טעויות ביישום שלך לאחר ההגשה היא פשוט למלא בקשה חדשה עם הנתונים שבהם השתמשת בעבר. עליך לעשות זאת גם עבור שינויים מהותיים במידע ביישום ETIAS הקודם שלך. תוכל גם לבקש לתקן את בקשתך שהוגשה עקב שגיאות קלות כגון שגיאות הקלדה, אך שים לב שהדבר עלול לעכב את הטיפול בבקשתך בעד 30 יום.

אחת הטעויות הנפוצות ביותר ביישום היא ערבוב המספר אפס (0) עם האות (O) עבור שדה מספר הדרכון. הדבר עלול לגרום לבעיות בעת ביצוע הצ'ק-אין לטיסה שלכם או בעת כניסה למדינה באיחוד האירופי מכיוון שפרטי הדרכון שלכם לא יתאימו ל-ETIAS שלכם. מומלץ למועמדים לבדוק היטב את המידע שהוזן בטופס.

כן. ETIAS שלך הוא אישור נסיעה דיגיטלי המוקצה לדרכון שלך. אם הפרטים הבאים השתנו, יהיה עליך להוסיף אותו ליישום חדש:

 • שם פרטי - שינויים בשם הפרטי או האמצעי מבטלים ETIAS מאושר קיים.
 • שם משפחה (שם משפחה) - שינויים בשם המשפחה או בשם המשפחה שלך יגרמו לביטול ETIAS הקיים שלך, ולכן עליך להגיש בקשה לשם חדש.
 • מגדר - אם אתה עובר הליך לשינוי מגדר, או החלפת זהויות מגדריות, תצטרך להגיש בקשה ל- ETIAS חדש.
 • לאום - אם אתה משנה לאום, או מקבל לאום חדש, תצטרך להגיש בקשה ל- ETIAS חדש.
 • דרכון או מסמך נסיעה - זה כולל מסמך חדש או מחודש המחליף דרכון שאבד או נגנב.

כן, ETIAS שלך מקשר לפרטי מסמך הנסיעה הייחודי שלך, כולל מספר הדרכון שלך. מכיוון שכל מספר דרכון הוא ייחודי, עליך להגיש בקשה ל- ETIAS חדש עם פרטי הדרכון החדש שלך.

כן, ברגע שהדרכון שלך יאבד או ייגנב, אישור הנסיעה שלך ל- ETIAS יבוטל. עליך לדווח מיד כי הדרכון אבד או נגנב לרשויות המקומיות ולדבר עם הקונסוליה של המדינה שלך כדי להנפיק לך מסמכי נסיעה חדשים. ברגע שיש לך מסמכי נסיעה אלה, עליך להגיש בקשה לאישור נסיעה חדש של ETIAS עם פרטים חדשים אלה.

פטורים מ-ETIAS ומקרים מיוחדים

למרבה הצער, אין תהליך מזורז להגשת בקשת ETIAS. גם אם יש לך סיבה לנסוע בדחיפות למדינה באיחוד האירופי, עדיין תצטרך להשתמש באותו תהליך בקשת ETIAS המשמש את כל הנוסעים האחרים. אנו ממליצים להגיש בקשה זמן רב לפני היציאה כדי להבטיח חוויית נסיעה חלקה. סביר להניח שתקבל את אישורך בין מספר דקות או עד 96 שעות מהגשת בקשתך.

ייתכנו מקרים דחופים שבהם אתה צריך לנסוע, כגון במקרה של השתתפות בהלוויות, הופעות בבית המשפט, או מסיבות רפואיות. אם בקשתך הראשונית נדחית, ייתכן שתוכל לבקש ETIAS עם תוקף מוגבל במקרים יוצאי דופן.

כל עוד אתה נשאר באזור המעבר הבינלאומי, לא תזדקק לאישור נסיעה של ETIAS. אם תחליט לעזוב את אזור המעבר הבינלאומי ולהיכנס למדינה הפועלת תחת מערכת ETIAS, יידרש אישור נסיעה תקף.

בן משפחה יכול לכלול את הפרטים הבאים:

 • בני זוג, לרבות בני זוג מאותו מין.
 • שותפים אזרחיים רשומים, כאשר החקיקה הרלוונטית מגדירה את השותפות כשווה ערך לנישואין.
 • צאצאים ישירים בני 21 ומטה, או תלויים, לרבות בני זוג או בני זוג.
 • קרובי דם ישירים, כולל אלה של בני זוג או בני זוג.

עבור סטטוס בן משפחה ב- ETIAS, עליך לעמוד בתנאים מסוימים. אתה צריך להיות בן משפחה של אזרח האיחוד האירופי, או שאתה צריך להיות בן משפחה של אזרח EFTA. בנוסף, אין לדרוש ויזה לכניסה לאיחוד האירופי ואין להחזיק במסמך תושבות תחת הנחיה 2004/38/EC או בהיתר שהייה תחת תקנה (EC) מס' 1030/2002.

ETIAS אינו נדרש אם קיבלת כרטיס שהייה או אישור שהייה ממדינה באיחוד האירופי הפועלת תחת ETIAS. אם אין לך מסמכים אלה, עליך להגיש בקשה ל- ETIAS.

מועמדים ממדינות פטורות מוויזה שיש להם בני משפחה שהם אזרחי האיחוד האירופי, או אזרחי EFTA שיש להם זכות תנועה חופשית המקבילה לאיחוד האירופי, פטורים מתשלום עלויות הבקשה. כמו כן, יהיה צורך לסנן את בקשותיהם מול כללים הנוגעים להגירה בלתי חוקית במהלך הטיפול.

לא, ETIAS מיועד לאזרחים ממדינות פטורות מוויזה המתכננים לבקר באיחוד האירופי רק לזמן קצר. אישור ETIAS אינו נדרש אם יש לכם מסמכי תושבות שהונפקו על ידי מדינה באיחוד האירופי המאשרים את שהייתכם.

נוסעים ממדינות פטורות מוויזה הלומדים כעת במדינה אחרת הפטורה מוויזה, כולל שוויץ וליכטנשטיין, חייבים לקבל אישור ETIAS לפני היציאה לטיול בית הספר שלך. אם אינך עומד באף אחת מהדרישות הללו, ייתכן שיהיה עליך להגיש בקשה לוויזה לטיול שלך. שים לב שישנם כללי כניסה שונים עבור כל מדינה באיחוד האירופי, כך שייתכן שתזדקק ל- ETIAS, ויזה או שניהם, בהתאם לכל המדינות בהן אתה מתכנן לבקר.

הכללים הנוגעים לאנשי צוות הדורשים אישור ETIAS כדי להיכנס ישתנו בין כל מדינה. במדינות מסוימות עשויים להיות כללים שונים עבור אנשי צוות הנמצאים בתפקיד, יורדים לחוף עם תעודת זהות של יורד ים, מבצעים פעולת חירום או הצלה, או על ספינה המנווטת במים פנימיים בינלאומיים. בדוק את דרישות הנסיעה של כל מדינה שבה תבקר כדי לראות אם ETIAS נדרש או לא.

ברוב המקרים, בעלי דרכונים דיפלומטיים פטורים מ- ETIAS. עם זאת, ייתכנו חריגים לכלל זה וגרסאות מסוימות של דרכונים דיפלומטיים עשויות לדרוש ETIAS או ויזה דיפלומטית. מומלץ לדיפלומטים לבדוק עם ממשלותיהם המקומיות או הלאומיות לקבלת הדרכה אם הם פטורים מ- ETIAS בהתבסס על אופי ביקורם, והיחסים עם מדינות האיחוד האירופי בהן הם מתכוונים לבקר.

כל מי שהוכר כפליט או חסר אזרחות ומתגורר כעת במדינה באיחוד האירופי, ויש לו מסמכי נסיעה תקפים שהונפקו על ידי אותה מדינה, אינו זקוק לאישור TIAS. עם זאת, פליטים וחסרי אזרחות המתגוררים במדינה פטורה מוויזה מחוץ לאיחוד האירופי, או אירלנד, והונפקו להם מסמכי נסיעה תקפים על ידי אותה מדינה חייבים להיות בעלי ETIAS.

זכויות הנסיעה של אזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי בכוחות המזוינים של נאט"ו משתנות בין כל מדינה. כדי לברר אם אתה דורש מ- ETIAS לבקר במדינה, עיין בסעיף פטור 6 (2). במקרה שהמדינה המנפיקה את מסמכי הנסיעה שלך היא מדינה פטורה מוויזה, תזדקק לאישור מ- ETIAS. אם לא, נדרשת ויזה.

אמצעי תשלום ועמלות

ETIAS יעלה €⃣ ➡️6️⬅️ EUR ליחידים בגילאי 18 עד 70. אורחים מתחת לגיל 18, או מעל גיל 70, אינם כרוכים בתשלום.

הגשת בקשה ל- ETIAS דורשת תשלום של EUR 7. פטורים חלים על מועמדים מתחת לגיל 18, מעל 70, או שהם בני משפחה של אזרחי האיחוד האירופי או אזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי עם הזכות לתנועה חופשית באיחוד האירופי.

כל דמי הבקשה של ETIAS אינם ניתנים להחזר. לכן, לאחר שהגשת את בקשתך לטיפול ושילמת את האגרה שלך, ללא קשר לתוצאה, לא ניתנים החזרים. כל מחלוקת או הכחשת עסקה שיזמו באמצעות ספק התשלום שלך עבור אגרת הבקשה של ETIAS עלולות לגרום לביטול ETIAS מאושר.

כן, כל פרטי התשלום שהוזנו נגישים רק לבנק או למוסד הפיננסי המעורב בעסקה. שום מידע פיננסי או נתוני תשלום לא יישארו במערכת ETIAS לאחר עיבוד העסקה.

סירובים, ביטולים וערעורים

ישנן מספר סיבות לכך שבקשתך לאישור נסיעות ETIAS עשויה להידחות, אלה הן כדלקמן:

 • ייתכן שמסמכי הנסיעה שבהם השתמשת דווחו כאבודים או גנובים.
 • ייתכן שהוגדרת כסיכון ביטחוני, מהגר בלתי חוקי פוטנציאלי או סיכון מגיפה גבוה.
 • לא סיפקת את המידע או המסמכים הנוספים שהתבקשו ממך כדי לעבד את הבקשה בזמן המותר, או שלא הגעת לראיון שנקבע.
 • בעבר סורבה כניסתך ושהיית במדינה באיחוד האירופי, ונרשמה התראה.
 • יש ספקות סבירים לגבי מידת המהימנות של הנתונים שסיפקת, או לגבי ההצהרות והמסמכים שהצעת.

תקבל הודעה על הסיבה לסירוב או דחייה של ETIAS שלך באמצעות דוא"ל יחד עם החלטת הסירוב. אם תרצה, יהיה גם קישור בדוא"ל על התחלת תהליך הערעור של ETIAS.

אם בקשת ETIAS שלך נדחתה, אינך רשאי להיכנס באופן חוקי לאיחוד האירופי. עם זאת, עומדות בפניך שלוש האפשרויות הבאות.

 1. ניתן לערער על סירוב ETIAS - ערעור הוא תהליך ידני שעשוי לדרוש ביקור בקונסוליה החברה באיחוד האירופי לצורך ראיון. שים לב שכל הליכי הערעור מבוצעים על ידי הרשויות של מדינת האיחוד האירופי שקיבלה את ההחלטה לדחות את בקשתך. אם אתה זקוק לנסיעה למדינה באיחוד האירופי מסיבות חירום או מסיבות יוצאות דופן, ייתכן שתוכל להגיש בקשה ל- ETIAS עם תוקף מוגבל.
 2. אתה יכול להגיש בקשה מחדש באמצעות מידע מדויק יותר או מתוקן יותר - זה רלוונטי במקרה שבו עשית טעות ביישום ETIAS האחרון שלך.
 3. אתה עושה תוכניות נסיעה חלופיות מחוץ למדינות ETIAS - למרות שזו האפשרות הדרסטית ביותר, מכיוון שלא תורשה להיכנס לאירופה, היא נשארת בת קיימא עבור יחידים או משפחות שאולי לא יצטרכו להיכנס לאירופה כדי להשיג את מטרות הנסיעה שלהם.

אתה רשאי להגיש בקשה חדשה של ETIAS עם המידע הנכון. סירוב קודם אינו מונע ממך באופן אוטומטי לקבל אישור TIAS, במיוחד אם הבקשה הראשונית הכילה שגיאות.

כן, רשויות במדינת האיחוד האירופי שבה אתה מתכנן לבקר רשאיות לבטל את ETIAS שלך אם יש להן אמונה חזקה, מגובה בראיות, שהפסקת לעמוד בדרישות לאישור מאושר.

הם עשויים גם לבטל את האישור שלך אם הם מאמינים שלא עמדת בדרישות הכניסה במהלך תקופת הבקשה שלך. במקרים כאלה, תקבל הודעה על החלטה זו ועל הסיבות לביטול, כמו גם על הליכי הערעור על החלטה זו.

אם האישור שלך בוטל בזמן שאתה מבקר במדינה של TIAS, אינך יכול להישאר באזור באופן חוקי. במקרה כזה, תקבל הודעה על הביטול, הסיבות והליך הערעור. אם האישור שלך בוטל מסיבות כגון אובדן מסמכי הנסיעה שלך, לאחר קבלת דרכון חדש או מסמך אחר, תוכל להגיש בקשה ל- ETIAS חדש.

אתה יכול לבקש לבטל את ETIAS שאושר כל עוד ההרשאה עדיין בתוקף. יהיה עליך להגיש בקשה מקוונת המספקת את מספר האישור שלך ואת מספר הדרכון.

אם אתה מבקר כעת במדינה באיחוד האירופי תחת מערכת ETIAS בעת הגשת בקשתך, הביטול ייכנס לתוקף רק לאחר שתעזוב את האזור.